5 dobrze płatnych zawodów w Częstochowie

W Częstochowie bez problemu odnajdą się specjaliści, osoby dobrze wykształcone, wykwalifikowane i znające języki obce. Jeśli liczysz na wysokie wynagrodzenie i atrakcyjne premie, poszukaj pracy w jednym z najlepiej opłacanych zawodów.

Programista

Jeden z największych pracodawców województwa śląskiego, firma TRW, w ubiegłym roku płaciła 5000 zł brutto swoim programistom. Najlepiej zarabiający specjaliści z branży technologii informatycznych uzyskują nawet 9 tysięcy miesięcznie, o ile zajmują się trudną dziedziną zwaną architekturą oprogramowania. Polega ona na tworzeniu, rozwijaniu i zabezpieczaniu systemów. Wykwalifikowany programista – jeśli nie jest architektem IT – zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem i testowaniem systemów i aplikacji, uczestniczy w pracach wdrożeniowych i instalacji oprogramowania, a także przygotowuje dokumentację techniczną. Zarobki informatyków zależą głównie od wielkości i kapitału firmy, jak również od stażu pracy.

 

Key account manager

Zajmuje się on tworzeniem oraz realizowaniem strategii sprzedaży i obsługi kluczowych klientów firmy. Prowadzi negocjacje z kontrahentami, przygotowuje umowy i koordynuje ich realizację. Monitoruje i analizuje dane rynkowe, opiekuje się klientami korporacyjnymi, przygotowuje raporty i współpracuje z działem marketingu. Za wypełnianie tak licznych obowiązków otrzymuje proporcjonalnie wysokie wynagrodzenie – około 5 tysięcy miesięcznie. Część specjalistów zatrudnionych na tym stanowisku uzyskuje nawet 11 tysięcy złotych brutto.

 

Inspektor nadzoru budowlanego

Może liczyć na pensję wynoszącą 4500 złotych brutto miesięcznie. Grupa najlepiej opłacanych inspektorów nadzoru budowlanego otrzymuje wynagrodzenie przekraczające 6600 złotych brutto. Do zadań specjalistów pracujących na tym stanowisku należy kontrolowanie jakości wykonywanych prac oraz sprawdzanie ich zgodności z planami i przepisami bezpieczeństwa, reprezentowanie interesów inwestora oraz doradzanie wykonawcom w zakresie procesu budowy.

 

Farmaceuta

Sporządza, analizuje, klasyfikuje, przechowuje i sprzedaje lekarstwa. Jeżeli zatrudniono go w firmie farmaceutycznej, prowadzi prace badawcze nad tworzeniem i rozwojem najróżniejszych preparatów. Średnio zarabia 4460 złotych brutto miesięcznie. Jeśli dodatkowo kieruje całą apteką, wynagrodzenie wzrasta do 4850 złotych. Najwyższe zarobki wśród farmaceutów uzyskuje jedynie wąska grupa, otrzymująca pensje powyżej 5200 zł.

 

Motorniczy tramwaju

W Częstochowie zarobi on 4000 zł brutto. Jednak motorniczy pracują nawet przez 7 dni w tygodniu, także w soboty, niedziele i święta. Sprawne i bezpieczne przewożenie pasażerów gwarantuje jednak atrakcyjną wypłatę. Obowiązki spoczywające na motorniczym wiążą się z dużą odpowiedzialnością i przestrzeganiem rozmaitych przepisów.

Najlepiej opłacanymi zawodami w Częstochowie są: programista, key account manager, inspektor nadzoru budowlanego, farmaceuta i motorniczy tramwaju. Aplikowanie na wolne stanowiska w wyżej wymienionych profesjach zagwarantuje perspektywę zarobków powyżej średniej krajowej.

Interesuje Cię praca w Częstochowie? Sprawdź!

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze