Brakuje Ci pieniędzy na założenie firmy? Pomyśl o kredytach na start

Wiele osób marzy o założeniu własnej firmy. Niezależność, możliwość rozwijania własnej działalności w najbardziej odpowiadającym nam kierunku, większe dochody - tak właśnie wyobrażamy sobie “pracę na swoim”.

Jednak tylko nieliczni decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej. Powody tego stanu rzeczy mogą być różne. Brak odwagi, należytego przygotowania, niewystarczająca wiedza - to tylko kilka z nich. Najczęstszym powodem jest jednak brak pieniędzy "na start". Nawet najbardziej rewelacyjny pomysł na biznes nie wystarczy sam w sobie - potrzebny jest początkowy kapitał. Ale czy to oznacza, że będziemy mogli żyć tylko nadzieją na własną firmę? Oczywiście, że nie. Możemy przecież skorzystać z oferty banków, które oferują kredyty na start.

Co zrobić, aby taki kredyt uzyskać? Przede wszystkim musimy przygotować odpowiedni biznesplan. Zanim bank zdecyduje się na udzielenie nam kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej, musi uzyskać pewność, że nasz biznes “wypali” i nie będziemy mieli problemów ze spłatą zadłużenia. Dlatego musimy dołożyć wszelkich starań, aby przekonać bank do naszego pomysłu, wyjaśniając i obliczając wszystko w jak najdrobniejszych szczegółach. Musimy też przedstawić placówce, w której ubiegamy się o kredyt, odpowiednie zabezpieczenie. Banki pod tym względem są bardzo rygorystyczne, zwłaszcza wobec osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Nie chcą ryzykować utraty pożyczonych środków, muszą więc przygotować się na każdą ewentualność.

Czy w każdym banku mamy szansę uzyskać kredyt na rozpoczęcie własnego biznesu? Teoretycznie tak, w praktyce jednak wygląda to różnie. Większość stawia potencjalnym kredytobiorcom bardzo rygorystyczne wymagania i z tego względu trudno otrzymać w nich kredyt. Część banków patrzy jednak na początkujących przedsiębiorców przychylnym okiem i chętnie udziela im pożyczek. Tak więc nie należy załamywać rąk w razie odmownej decyzji. Zawsze możemy spróbować gdzie indziej.

Więcej artykułow o finansowaniu swojej pierwszej firmy znajdziesz na http://www.soskredyt.pl/page/artykuly.html

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze