Ciekawe propozycje na wyjazd integracyjny dla pracowników

Praca zespołowa uczy odpowiedzialności, zaangażowania oraz przynosi wiele korzyści dla poszczególnych osób i całej firmy. Aby relacje pracowników zacieśniły się, co będzie miało wpływ na jeszcze lepszą współpracę, warto zorganizować wyjazd integracyjny. Im bardziej pomysłowy, tym lepiej.

Wyjazdy integracyjne są mile widziane wśród pracowników każdej firmy, ale powinny zawierać się w strategii rozwojowej przede wszystkim dużych firm i korporacji. Tam, gdzie struktura przedsiębiorstwa jest rozbudowana, a wielu pracowników ma ze sobą kontakt jedynie telefoniczny lub mailowy, stworzenie okazji do lepszego poznania się jest szczególnie istotne. Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego nie jest trudne. Często kierownictwo kładzie to na barki firmy eventowej. Integrację można połączyć ze szkoleniami biznesowymi i warsztatami. Niezależnie od tego, co wybierzemy dla swoich pracowników, pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie może być nudno! Aktywny wypad, z wieloma różnorodnymi atrakcjami i wyzwaniami, wymagającymi podjęcia współpracy w grupie, to gwarancja zadowolenia uczestników.


1. Gra terenowa

Klasyczne podchody, które pamiętamy z dzieciństwa, a może poszukiwanie zaginionego skarbu? Gry terenowe na świeżym powietrzu to dopiero coś! Kolejne zadania stawiane przed uczestnikami zmuszają do wspólnego rozwiązywania problemów i pokazują, jak wiele można osiągnąć pracując w grupie. Gra terenowa to świetne uzupełnienie wypadu w góry. Ciekawym pomysłem jest także wzięcie udziału w grze typu „escape the room”, w której uczestnicy zamykani są w specjalnie przygotowanym pokoju i muszą w ograniczonym czasie znaleźć sposób na jego opuszczenie. Liczy się tu spryt, kreatywność i umiejętność wdrażania nietypowych rozwiązań. Ta gra to prawdziwa burza mózgów. Można w nią zagrać w większych polskich i zagranicznych miastach. Bardzo popularna jest na Węgrzech.


2. Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym

Ponieważ gospodarstwa agroturystyczne mają coraz większe znaczenie w turystyce, ich oferta także się poszerza. Od niedawna jest kierowana również do firm. Pracownicy mogą, owszem, wypocząć w takim miejscu i zażyć spokojnej, sielskiej atmosfery, ale na pewno nie towarzyszy temu lenistwo. Na wsi jest bardzo dużo do zrobienia. Goście uczestniczą więc w pracach gospodarskich, warsztatach rękodzieła, a wieczorami bawią się przy ognisku.


3. Lipdub

Dla artystycznych dusz, ale i dla tych, którzy lubią przebieranki i chcieliby mieć swoje pięć sekund przed kamerą. Lipdub to teledysk, w którym występujący aktorzy (czyli właśnie pracownicy firmy) poruszają ustami zgodnie z tekstem wybranego utworu muzycznego. Najczęściej jest to jakaś znana, żywa, chwytliwa i łatwa do zapamiętania piosenka z klimatem. Na planie filmowym obecna jest profesjonalna ekipa wraz z reżyserem, który czuwa nad całością przedsięwzięcia. Uczestnicy biorą udział w tworzeniu scenariusza i przebierają się w zabawne stroje. Lipdub kręcony jest zawsze na jednym ujęciu, więc realizacja wymaga sprawnej współpracy całej grupy. W projekcie bierze udział dowolna ilość osób i każda z nich jest uwieczniona na filmie. Klip może powstać zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i na świeżym powietrzu.


4. Warsztaty kulinarne

Brzmi nudno? Tylko pozornie. Ostatecznie wszyscy uwielbiamy jeść, a niewykluczone, że w końcu nauczymy się także gotować. Taki pomysł na integrację to także rzucenie wyzwania powiedzeniu „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”. Uczestnicy dzieleni są na grupy i muszą wspólnie upichcić popisowe danie. Mogą przy okazji zabłysnąć swoimi umiejętnościami oraz nabyć zupełnie nowe, na przykład poznając tajniki zagranicznych kuchni.


5. Integracja i sport

Sport gwarantuje dobrą zabawę i elementy zdrowej rywalizacji. Warto jednak zaplanować dla swoich pracowników coś ciekawszego, niż oklepaną wycieczkę rowerową za miasto. Propozycji jest mnóstwo. Dużym zainteresowaniem wśród firm  cieszą się zorganizowane spływy kajakowe, rajdy samochodów terenowych i wspinaczki.

 

Elżbieta Gwóźdź

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze