Dlaczego warto współpracować z biurem rachunkowym?

Wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, zamiast samodzielnie realizować zadania księgowe zatrudniając wykwalifikowanych pracowników. Dlaczego jest to korzystne?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dzięki korzystaniu z kompleksowej oferty obsługi księgowo-kadrowej biura rachunkowego, przedsiębiorca może skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu swojej głównej dziedziny działalności. Nie musi wciąż uzupełniać i aktualizować wiedzy z zakresu rachunkowości ani ponosić kosztów związanych z zatrudnianiem wykwalifikowanego księgowego lub utworzeniem działu księgowego w swojej firmie. Outsourcing księgowy jest opłacany z punktu widzenia finansów firmowych. Likwidacja stanowiska księgowego to oszczędność co najmniej rzędu 2 tys. zł netto miesięcznie z tytułu jego wynagrodzenia. Właściciel firmy nie musi inwestować w sprzęt elektroniczny i oprogramowanie niezbędne do prowadzenia księgowości firmowej. Nie należy zapominać o tym, że usługi księgowe mogą zostać zaliczone do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i dzięki temu zmniejszają podatek należny fiskusowi.

Współpraca z biurem rachunkowym to także oszczędność czasu. Przedsiębiorca nie musi poświęcać czasu na wypełnianie dokumentów, deklaracji czy prowadzenie ksiąg podatkowych.


Bezpieczeństwo prowadzenia księgowości

Korzystając z usług profesjonalnego biura rachunkowego, które może okazać certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów, potwierdzający wiedzę i umiejętności w zakresie księgowości i rachunkowości, można mieć pewność, że księgi rachunkowe lub podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów przedsiębiorstwa będzie prowadzona w rzetelny sposób, zgodny z istniejącymi przepisami. Biuro może reprezentować klientów przed Urzędem Skarbowym i ZUS, co ogranicza obowiązki formalne przedsiębiorcy.

Najlepiej, aby biuro rachunkowe posiadało ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania usługowego prowadzenia ksiąg podatkowych. Dzięki temu klient nie musi martwić się, czy jego księgo prowadzone są poprawnie i rzetelnie.

 

Szukasz dla swojej firmy biura rachunkowego w Warszawie? Sprawdź ofertę biura rachunkowego 2business.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze