Dystrybutory filtrujące wodę w firmie - jak działają ?

Woda jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu ludzkiego. Zapotrzebowanie na wodę wynosi średnio 1,5 do 2 litrów na dobę dla każdego człowieka, a jej niedobór prowadzić może do odwodnienia.

Woda, źródło życia...

Wbrew pozorom odwodnić można się stosunkowo łatwo. Badania naukowe wykazały, że za każdym razem, kiedy odczuwamy pragnienie, nasz organizm znajduje się już w początkowej fazie odwodnienia. 

Dostęp do wody jest zatem niezmiernie ważny. Dlatego też coraz częściej montuje się specjalne urządzenia do filtrowania wody w miejscach takich jak szkoły, szpitale, biura, budynki użyteczności publicznej etc. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób, którym nie chce się codziennie zabierać własnej butelki z wodą do pracy czy szkoły. Czy jednak woda pozyskiwana z tego rodzaju urządzeń jest zdrowa? I w jaki właściwie sposób działają dystrybutory filtrujące wodę? Na te pytania warto poznać odpowiedź, zwłaszcza jeśli korzystanie z tego typu rozwiązań budzi w nas pewne wątpliwości. 

 

Jak to działa?

Dystrybutory filtrujące wodę są systemem niezwykle funkcjonalnym. Automaty dostarczające wodę opierają się na mechanizmie czerpania wody bezpośrednio z sieci wodociągowej, co wymaga stałego połączenia. Taką wodę następnie przepuszcza się przez wielostopniowy system filtracji, dzięki czemu konsument otrzymuje świeżą i, co najważniejsze, wolną od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń wodę, nadającą się do spożycia. Instalacja dystrybutorów w firmie gwarantuje więc nieograniczony dostęp do pitnej wody. Spożywanie wody pochodzącej z dystrybutorów jest całkowicie bezpieczne i nie grozi żadnymi konsekwencjami wynikającymi z przedostania się do organizmu zanieczyszczeń chemicznych czy mikrobiologicznych. Dlatego wielu pracodawców decyduje się na zainstalowanie w miejscu pracy tych użytecznych urządzeń. Woda pochodząca z automatu może być ciepła lub zimna, w zależności od preferencji użytkownika. Przechowywanie butli wymiennych nie nastręcza najmniejszych trudności - zmieszczą się one nawet w niewielkim pomieszczeniu. Wymiana filtrów z kolei odbywa się na ogół co pół roku i zajmuje się nią specjalna firma.

Warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań, jakimi są między innymi dystrybutory do filtrowania wody, gdyż niewątpliwie są to rozwiązania opłacalne i wygodne dla firm i instytucji.

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze