Dzień Kobiet w pracy — jak zbudować miłą atmosferę?

Kobiety są najpiękniejszą ozdobą ziemskiego padołu, który — jak głosił Leibniz — jest światem najlepszym z możliwych. Może dlatego właśnie jest najlepszy, że zaszczycają go swoją obecnością te urokliwe i zjawiskowe istoty, które 8 marca obchodzą swoje święto?

Atmosfera w pracy jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na samopoczucie pracowników oraz ich wydajność. Składają się na nią życzliwe gesty, uśmiechy, rozmowy prowadzone przyjaznym tonem oraz cała gama rozmaitych imponderabiliów. W Dniu Kobiet warto tę atmosferę jeszcze ocieplić.
 

Kwiaty i życzenia

Podstawą są oczywiście kwiaty i życzenia, bez których Dzień Kobiet obejść się nie może. Najodpowiedniejsze na tę okazję są czerwone róże, których upajająca woń przyda życzeniom wyrazistego akcentu. Same życzenia zaś nie powinny być byle jak odklepane, ale wypowiedziane z należytą temu obyczajowi dbałością, z zachowaniem prawideł dobrego tonu. Nie znaczy to, że trzeba być sztywnym, jak gdyby się połknęło kij. Chodzi tylko o okazanie szacunku i pozostawienie w koleżankach z pracy jak najlepszego wrażenia. Jeśli potrzebujesz małej pomocy w ułożeniu odpowiednich życzeń, zajrzyj na: http://zyczeniowo.pl/zyczenia-na-dzien-kobiet/

 

Niedrogie prezenty

Nie powiem nic odkrywczego, jeśli przypomnę, że kobiety lubią dostawać prezenty. Może warto poświęcić parę groszy na sprawienie im jakiegoś upominku? Nie należy oczywiście przesadzać, panie mogą poczuć się skrępowane zbyt kosztownymi podarunkami. Ale drobny przedmiocik wywiąże się z zadania znakomicie. Ewentualnie można pokusić się o kupno czegoś droższego, ale tylko pod warunkiem, że będzie to prezent wspólny, użyteczny dla wszystkich pań w biurze.

 

Przywileje

O ile żadna z pań nie jest pracoholiczką, informację o skróconym specjalnie dla nich dniu pracy przyjmą bez wątpienia z radością i ze słowami podziękowań na ustach. Jeśli jednak przełożony z uwagi na liczbę koniecznych spraw do załatwienia nie może sobie pozwolić na takie ustępstwo, mógłby tego dnia odciążyć panie w jakiś inny sposób. Z pewnością zaskarbiłby sobie tym posunięciem ich wdzięczność.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze