Fotel biurowy ze skóry naturalnej

Biuro jest nie tylko miejscem pracy. Niejednokrotnie służy przecież jako pomieszczenie do spotkań biznesowych. Powinna to być nie tylko funkcjonalna i wygodna przestrzeń, która ułatwia na co dzień pracę, ale także wnętrze reprezentacyjne.

Osoba pracująca w biurze większość czasu w ciągu dnia spędza w pozycji siedzącej, która niestety jest najbardziej obciążającym ułożeniem ciała dla naszego kręgosłupa. Dla takiej osoby niezbędny jest więc dobrze skrojony fotel biurowy, który zabezpieczy plecy przed przeciążeniem i bolesnymi jego skutkami.

Jakich cech pracownicy biurowi najczęściej oczekują od foteli? Przede wszystkim meble tego typu powinny być mobilne i umożliwiać przemieszczanie się po wszystkich obszarach biura bez wstawania. Dlatego większość firm wyposaża swój personel w fotele na kółkach. Części te powinny zostać tak zaprojektowane, aby nie rysowały powierzchni, po której się przemieszczają. Siedzisko musi zostać wyposażone w kolumnę z mechanizmem obrotowym, aby ułatwić pracownikom korzystanie z szuflad umieszczonych zazwyczaj po bokach biurka. Oparcie fotela biurowego nie może być zbyt krótkie. Od jego długości najbardziej zależy, czy pracownik po dłuższym czasie nie nabawi się chronicznego bólu karku lub kręgosłupa. Gabaryty oparcia zawsze powinny być dobierane pod budowę ciała konkretnej osoby. Innym bardzo ważnym parametrem jest odstęp między siedziskiem a podłogą. Fotel musi umożliwiać trzymanie nóg w optymalnej pozycji, gdyż tylko w ten sposób pracownik będzie w stanie przyjąć idealną pozycję ciała z punktu widzenia jego zdrowia.   

Krzesła do biuraFunkcjonalność fotela najlepiej ocenić przez pryzmat jego możliwości konfiguracyjnych. Każdy, kto w nim zasiada, powinien móc zgodnie z własnymi potrzebami ustawić wysokość siedziska, pozycję podłokietników oraz kąt odchylenia oparcia. Nawet ekstremalna zmiana w obrębie pozycji oparcia nie może wpływać ujemnie na komfort siedzenia. Powinno ono zostać perfekcyjnie wyprofilowane, tworząc płaszczyznę anatomicznie dopasowaną do ludzkiego ciała. Na liście najważniejszych cech foteli do biura bez wątpienia trzeba umieścić potwierdzoną wytrzymałość. Żaden przedsiębiorca nie chciałby zapewne wymieniać mebli co 2-3 lata. Fotele obrotowe muszą służyć pracownikom przez co najmniej 5 lat. Dlatego kupując takie meble do zastosowań komercyjnych, należy zawsze bacznie przyglądać się jakości surowców, z jakich je wyprodukowano. Spore rozmiary, jakimi charakteryzują się zazwyczaj takowe meble, robią piorunujące wrażenie, ale przede wszystkim są gwarantem wygody, również dla użytkowników wysokich i cechujących się sporą muskulaturą.  

Najbardziej luksusowym obecnie na rynku fotelem biurowym jest zdecydowanie model Akracing Onyx Deluxe. O atrakcyjności tej serii decyduje m. in. obicie foteli. W większości meble biurowe obite są albo przewiewną siatką, albo też ekologiczną skórą, jednak nie tym razem. Akracing Onyx Deluxe obity jest bowiem prawdziwą skórą. Oczywiście dobry fotel biurowy to nie tylko piękna oprawa w postaci skórzanej tapicerki, dlatego też warto wspomnieć o innych niewątpliwych walorach tego luksusowego mebla. Posiada on solidną i trwałą metalową podstawę i równie mocny stelaż. Dzięki takiej bazie konstrukcja należy do szczególnie wytrzymałych i doskonale znosi nawet duży ciężar. Jest to również zasługą podnośnika gazowego wysokiej klasy. 

Skoro już kupować mebel z wyższej półki, to dobrze by było, gdyby była to inwestycja na dłuższy czas. Ten fotel z pewnością spełnia to kryterium, bowiem wykorzystane w jego produkcji komponenty są trwałe i mocne. Znajdująca się pod skórą pianka ma umocnione utkanie, dzięki czemu nie odkształca się nawet po wielu miesiącach intensywnego użytkowania. Jest to więc idealny mebel dla tych, którzy cenią komfort, elegancję i trwałość. Klasyczny wygląd, jakim wyróżniają się fotele biurowe Onyx Deluxe od Akracing, to pewność, że w każdym wnętrzu będą się prezentować równie dobrze. 

Tagi:
Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze