Jak oszczędzić na rachunku za prąd firmowy?

Przedsiębiorcy imają się różnych sposobów, aby zmniejszyć koszty prowadzenia własnej działalności. Jednym z nich jest ograniczenie zużycia prądu.

Niezależnie od tego, w jakiej pracujesz branży – budowlanej, marketingowej, elektronicznej czy jakiejkolwiek innej – Twoja firma jest uzależniona w swoim funkcjonowaniu od stałego dopływu energii elektrycznej. Wielu przedsiębiorców płaci niebotyczne rachunki za prąd, nie zdając sobie sprawy z tego, jak znaczne sumy mogliby zaoszczędzić dzięki wprowadzeniu kilku istotnych zmian w swoim przedsiębiorstwie.

 

Racjonalne korzystanie z urządzeń elektrycznych

Jeśli chcesz płacić niskie rachunki za prąd, zainteresuj się tym, w jaki sposób wykorzystywane są urządzenia w Twojej firmie. Czy każde z tych urządzeń musi być włączone cały czas? Jak często pracownicy korzystają z poszczególnych sprzętów? Czy w pomieszczeniach, do których wchodzi się rzadko, światło jest na ogół wyłączone? Są to pytania, które pozwolą Ci wprowadzić w swoim przedsiębiorstwie korzystne zmiany. Porozmawiaj z pracownikami, przedstaw im swoje oczekiwania w związku z użytkowaniem sprzętu firmowego i dołóż wszelkich starań, aby Twoje zalecenia były respektowane. Rzecz dotyczy nie tylko urządzeń biurowych, ale też np. sprzętu AGD w pomieszczeniach socjalnych.

 

Zmiana dostawcy usług

Innym sposobem na zwiększenie oszczędności jest zmiana dostawcy prądu. Klienci biznesowi są głównym targetem operatorów dostarczających energię elektryczną. W niezwykle szerokiej ofercie rynkowej bardzo łatwo więc znaleźć tani prąd dla firm. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć za najbardziej korzystną propozycją. Jeśli jesteś właścicielem średniej lub dużej firmy, możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że jeśli do tej pory nie zmieniałeś dostawcy, uzyskasz bardziej opłacalną ofertę.

 

Odpowiednia taryfa

Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednej z kilku różnych taryf. Liczba oraz charakterystyka tych ostatnich uzależniona jest od oferty konkretnego operatora. Dzięki wybraniu optymalnej taryfy można znacząco ograniczyć wydatki związane z wykorzystaniem energii elektrycznej.

 

Jak więc widzimy, jest kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym możemy wpłynąć na wysokość rachunków za prąd w firmie. Warto z nich skorzystać, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestować w rozwój przedsiębiorstwa.

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze