Jak urządzić biuro w domu?

Prowadzenie własnej firmy w domu, tak jak i praca zdalna, staje się w dzisiejszych czasach coraz popularniejsze. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet – zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców.

Przede wszystkim zyskujemy czas (który normalnie poświęcilibyśmy na dojazdy do biura) oraz pieniądze (chociażby za wynajem pomieszczenia biurowego). Jednak trzeba pamiętać, że w domu panują dość specyficzne warunki, które mogą odbić się ujemnie na naszej produktywności i zaangażowaniu w pracę. Dlatego bardzo ważne jest, by wygospodarować sobie w domu odpowiednie miejsce do pracy, w którym będziemy mogli skupić się na swoich obowiązkach.

 

Jak zaaranżować biuro idealne?

Przy aranżacji biura w domu znaczenie ma dosłownie każdy szczegół; zarówno kolorystyka, meble, jak i wykończenie pomieszczenia. Wszystkie te detale będą w późniejszym czasie mniej lub bardziej oddziaływać na jakość naszej pracy.

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to kolor ścian. Od dawna wiadomo, że otaczające nas barwy mogą sprzyjać skupieniu czy relaksowi, dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej kolorystki do naszego biura. Warto zdecydować się na kolor sprzyjający koncentracji i niezbyt krzykliwy, taki, który nie będzie męczył wzroku. Najlepsze rozwiązanie to spokojna, stonowana zieleń, błękit lub odcienie szarości. Nie bójmy się odrobiny awangardy; intensywne czerwienie – w postaci lampki czy doniczki –mogą w ciekawy sposób urozmaicić nasze domowe biuro.

Krok drugi – meble. Odpowiednie umeblowanie miejsca pracy w znacznym stopniu zwiększa nasz komfort podczas wykonywania codziennych zadań. Jak nietrudno się domyślić, najważniejsze jest biurko i krzesło – zwłaszcza jeśli wykonujemy tradycyjną pracę biurową. Pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy myślimy o biurku, to jego ustawienie. Powinno stać ono bokiem do okna – maksymalnie ograniczy to padanie światła na monitor, a co za tym idzie – ułatwi nam pracę. Należy pamiętać też o tym, że blat powinien pomieścić zarówno monitor, klawiaturę, jak i wszystkie sprzęty niezbędne nam w codziennej pracy.

Nie można oczywiście pominąć fotela. Pamiętajmy, że będziemy spędzać na nim co najmniej kilka godzin dziennie. Dlatego bardzo ważne, by był nie tylko wygodny, ale także dopasowany do naszego biurka.

Jak widać, urządzenie wygodnego i funkcjonalnego biura w domu nie jest łatwym zadaniem. Należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów i dokładnie przeanalizować każdą decyzję – jeszcze przed jej podjęciem. Dzięki temu zapewnimy sobie wygodne warunki pracy.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze