Którą inwestycję wybrać na warszawskim Bemowie? Przed zakupem przeczytaj opinie innych klientów

Wielu deweloperów inwestuje w nieruchomości budowane na warszawskim Bemowie. Które z tych inwestycji zasługują na zaufanie?

Inwestycje budowlane na warszawskim Bemowie mnożą się jak grzyby po deszczu. Które z nich zasługują na zaufanie? Czy wszystkie nowe bloki w równym stopniu spełniają podstawowe standardy? Czym się kierować przy wyborze mieszkania? I jak założyć własną firmę budowlaną? O tym wszystkim piszemy poniżej.

 

Gdzie szukać mieszkań?

Jeśli szukasz mieszkania na Bemowie albo w jakiejkolwiek innej warszawskiej dzielnicy, ciekawe propozycje znajdziesz na stronie http://www.nowemieszkaniawarszawa.apartamenty.pl/. Pamiętaj, aby po przejrzeniu zdjęć zasięgnąć informacji na temat dewelopera odpowiedzialnego za budowę budynku. Zapoznanie się z opiniami innych internautów nie zajmie wiele czasu, a mogą być one cenną wskazówką. Mimo że oceny bywają bardzo subiektywne i niekoniecznie muszą być zgodne z rzeczywistością, to zawsze warto najpierw upewnić się, że dany deweloper cieszy się zaufaniem. Oprócz komentarzy publikowanych przez innych internautów nie zaszkodzi też poszukać w sieci oraz w prasie branżowej artykułów na temat interesującej nas firmy. To nic nie kosztuje, a może nas ustrzec przed zawarciem transakcji z firmą świadczącą usługi wątpliwej jakości.

 

Jak założyć firmę budowlaną?

A może planujesz założyć firmę remontowo-budowlaną? Prowadzenie takiego przedsiębiorstwa nie wymaga wykształcenia kierunkowego. Nie trzeba też spełniać żadnych innych formalnych warunków. Właściwie każdy może założyć taką firmę. Niemniej jednak istotnym atutem będzie oczywiście wiedza praktyczna oraz doświadczenie w pracach remontowych i budowlanych. Nikt przecież nie powierzy realizacji zlecenia firmie, której właściciel nie posiada odpowiednich kompetencji. To samo dotyczy zatrudnionych w niej osób. Mimo braku formalnych restrykcji każdy członek zespołu powinien znać się na swojej pracy.

Firma remontowo-budowlana może przybrać każdą formę działalności poza spółką partnerską, która obowiązuje jedynie wolne zawody. Przedsiębiorcy na ogół wybierają bądź jednoosobową działalność gospodarczą, bądź spółkę cywilną lub z ograniczoną odpowiedzialnością. Po zdecydowaniu się na formę działalności należy złożyć wniosek CEIDG-1 do urzędu miasta lub gminy.

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze