Outsorcing IT – co zewnętrzna firma może dla nas zrobić?

Twoja firma nie jest bezpośrednio związana z branżą informatyczną, ale potrzebuje rozwiązań z tego sektora? Jeśli nie chcesz tworzyć odrębnego działu w ramach wewnętrznej struktury przedsiębiorstwa, skorzystaj z outsorcingu IT!

Czym jest outsorcing?

Wykorzystywany w działalności gospodarczej różnego typu, polega na przeniesieniu zadań czy obowiązków firmy na inny, niezwiązany z nią podmiot. Chętnie stosowany m.in. w rozliczeniach finansowych (korzystanie z usług zewnętrznej księgowości), pozwala na dużą oszczędność ze względu na brak konieczności zatrudniania nowych pracowników oraz tworzenia dla nich miejsc pracy. Obecnie usługi tego typu stają się coraz popularniejsze, a outsorcing rozszerza swój zakres o nowe gałęzie: szkolenia, audyty, rachunkowość, HR, zaopatrzenie, zarządzanie dokumentacją czy infrastrukturę IT.


Czym jest outsorcing IT?

Outsorcing informatyczny zapewnia firmie pomoc ze strony zewnętrznych specjalistów w dziedzinie IT i nowych technologii: programistów, administratorów, konsultantów czy kierowników projektu. Zakres usług może obecjmować m.in. administrację strony internetowej, kreację sieci wewnętrznej, utrzymywanie infrastruktury serwerowej, zarządzanie bazami danych, serwis sprzętowy i programistyczny, całodobowe wsparcie techniczne, tworzenie aplikacji mobilnych czy dedykowanych rozwiązań biznesowych. Szczegóły oferty zależą od zakresu usług, świadczonych przez daną firmę outsorcingową – prześledźmy je dokładniej na podstawie konkretnego przykładu.


Outsorcing IT w RDLabs

RDLabs to warszawska spółka, dostarczająca firmom innowacyjne, autorskie rozwiązania z zakresu elektroniki, oprogramowania, bioinformatyki i genetyki. Założona przez Marcina Strągowskiego i Pawła Chodaczka, stanowi kilkunastoosobowy zespół specjalistów IT, projektantów, elektroników oraz analityków nowych technologii. W zakres jej usług wchodzi:

  • projektowanie sprzętu elektronicznego,
  • tworzenie oprogramowania dla firm,
  • optymalizacja kodów,
  • kreacja aplikacji mobilnych,
  • projektowanie linii produkcyjnych,
  • poszukiwanie nowych, dedykowanych rozwiązań technologicznych.

Warto wspomnieć, że ze względu na szerokie spektrum działań, profesjonalną, doświadczoną kadrę oraz indywidualne podejście do klienta RDLabs należy do najchętniej wybieranych firm outsorcingowych w województwie.


Outsorcing – dlaczego warto?

Wspomniana wyżej optymalizacja kosztów to nie wszystko, podobnie jak pokazana na przykładzie RD rozbudowana oferta. Niewątpliwą zaletą zewnętrznych usług informatycznych jest możliwość skupienia się na bieżących działaniach i rozwoju firmy, bez konieczności nieustannego nadzoru nad poszczególnymi projektami. Jeśli wybierzemy bowiem sprawdzone przedsiębiorstwo outsorcingowe, zatrudniające profesjonalistów w branży, możemy być pewni wysokiej jakości usług, a wraz z nią – wymiernych rezultatów przy znacznie niższym nakładzie czasu i zasobów.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze