Pomysły na własny biznes koncentrujące się wokół samochodu

W związku ze stale rosnącą liczbą rejestrowanych aut, warto przemyśleć opłacalność własnego biznesu związanego z branżą samochodową. Ciekawym rozwiązaniem może być prowadzenie firmy zajmującej się obsługą techniczną pojazdów, ośrodka szkolenia kierowców, myjni czy stacji kontroli pojazdów.

Zmiana i przechowywanie opon

W XXI wieku gospodarstwa posiadające więcej niż jeden pojazd to coraz powszechniejsze zjawisko. Biznesy usługowe, obsługujące samochody, radzą sobie na rynku całkiem dobrze, a ich liczba wydaje się wciąż niewystarczająca. Bardzo dochodowa pozostaje wymiana opon. Cena wymiany opon jest zachęcająca dla potencjalnego klienta: to już nawet 15 złotych z wyważeniem opony dla felgi stalowej w rozmiarze 12-13 cali. Najdroższa jest wymiana opon z największymi felgami, powyżej 19 cali. Jeśli zakład posiada dużą powierzchnię lub halę z wolną przestrzenią, można na jego terenie urządzić również przechowalnię opon. Jest to dobra propozycja przede wszystkim dla osób, które nie posiadają warunków do przechowywania kompletnego zestawu opon, garażują auto na dworze lub miejscu parkingowym w otwartym garażu.

 

Ośrodek szkolenia kierowców

W 2015 roku spadła ilość stołecznych instruktorów nauki jazdy. W związku z rosnącą liczbą pojazdów na ulicach Warszawy istnieje potrzeba szkolenia ich na odpowiednim poziomie, aby zapewnić większe bezpieczeństwo na drogach. Szkołę jazdy może założyć każdy. Jeśli uzyska się od starosty stosowne poświadczenie, część teoretyczna zajęć może odbywać się w lubianej formie e-learningowej. Podczas kursu pomocne jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii, np. aplikacji, która pozwala na prześledzenie w domu pokonanej z instruktorem trasy. Każdą lekcję można monitorować, analizować swoje zachowanie, postępy, pracę silnika.

 

Myjnia samochodowa lub stacja kontroli pojazdów

Zazwyczaj, gdy chcesz umyć samochód, długość aut w kolejce działa zniechęcająco. Ciężko jest też umówić się na przegląd pojazdu i często jeździ się samochodem nawet kilka miesięcy po terminie. Jeśli twoi znajomi i rodzina mają podobne problemy, zastanów się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby otwarcie własnej firmy. Mały biznes w centrum miasta może w ciągu kilku lat przeobrazić się w kilkuoddziałową, dużą firmę z własnym biurem i centralą telefoniczną.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze