Praca zdalna – pomysły

Nowoczesne technologie, a zwłaszcza dostęp do internetu, dają wiele możliwości, by pracować i zarabiać z dowolnego miejsca na ziemi. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz – wystarczy zapał do pracy i dobre łącze internetowe.

Wysłałeś już mnóstwo CV,  a odpowiedzi nadal nie ma. Siedzisz bezczynnie w domu, oglądając telewizor lub grając na komputerze. Zamiast marnować czas, pomyśl o pracy z domu. Niektóre prace będą wymagały posiadania konkretnego zawodu lub odpowiednich kwalifikacji, jednak wiele jest ofert, dzięki którym nie tylko zarobisz, ale także podniesiesz swoje kwalifikacje.

Infobroker

Praca infobrokera polega na wyszukiwaniu informacji, tworzeniu baz danych, poszukiwaniu konkretnych użytkowników, itd. Osoba pracująca jako infobroker powinna umieć sprawnie poruszać się po witrynach internetowych, a także korzystać z innych zasobów (kontakty, biblioteki i inne). Jeżeli chodzi o zarobki, to uzależnione są one od zakresu informacji do pozyskania i czasu na to przeznaczonego, ale zazwyczaj wynoszą od kilkunastu złotych za bazy serwisów tematycznych, po kilka tysięcy za zlecenie z pogranicza wywiadu gospodarczego, które wymaga więcej czasu i sprawniejszego wyszukiwanie informacji.


Telemarketer

Praca ta polega na oferowaniu produktów i usług przez telefon bądź też na przeprowadzaniu telefonicznych ankiet. Pracuje się w dowolnym wymiarze godzin i zazwyczaj korzysta z własnego telefonu – wszystko zależy od warunków pracodawcy. Niestety praca ta, choć wykonywana z domu, do najłatwiejszych nie należy, a osoba, która się jej podejmie, powinna wykazywać umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktu z ludźmi, a także mieć wysoką odporność psychiczną.  Przy tego rodzaju pracy zarobki są uzależnione od wyników sprzedaży – im więcej sprzedamy, tym więcej zarobimy.


Grafik komputerowy

Ta praca wymaga już konkretnych umiejętności. Graficy mogą pozwolić sobie na pracę zdalną i do tego jeszcze sporo zarobić, ponieważ zarobki wahają się od kilkudziesięciu złotych za wykonanie loga, do kilku tysięcy za większy projekt graficzny. Jeżeli marzy ci się taka praca, a nie masz odpowiednich kwalifikacji, spróbuj znaleźć kurs graficzny – obecnie na rynku jest ich wiele – i próbuj swoich sił jako grafik. Oczywiście nie da się nabyć tych umiejętności w jeden dzień, ale warto poświęcić trochę czasu, aby wykonywać coś, co się lubi.


Copywriter

Nie musisz mieć ukończonych studiów humanistycznych, wystarczy, że lubisz pisać i masz lekkie pióro. Copywriter to osoba, która zajmuje się pisaniem tekstów, które wykorzystywane są do kampanii reklamowych produktów. Teksty pisane są na różne tematy i zazwyczaj nie są dłuższe, niż 2500 znaków. Cena za taki tekst wynosi około 15-20 złotych. Osoby, które doskonale znają zasady gramatyki i ortografii, mogą także spróbować pracy korektora i redaktora tekstów – z pomocy takich osób chętnie korzystają wydawnictwa i różnego rodzaju redakcje.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze