Prowadzisz interesy z zagranicznymi kontrahentami? Zaoszczędź na wymianie walut

Polskie firmy coraz lepiej radzą sobie na międzynarodowych rynkach. Coraz częściej sprzedają swoje produkty w innych krajach, coraz częściej świadczą w nich również swoje usługi.

Wiele polskich firm kupuje również towary czy gotowe już produkty w zagranicznych firmach. Taka współpraca z zagranicznymi kontrahentami pozwala wprawdzie podnieść zyski, ale należy pamiętać, że w innych krajach obowiązują inne waluty. Dlatego aby zapłacić za zagraniczny towar, należy uprzednio kupić obcą walutę (o tym, jak i gdzie to zrobić, dowiesz się na kantorywalut.pl). Z kolei firmy, które otrzymują zapłatę za towary lub usługi w obcej walucie, muszą ją następnie wymienić na walutę swojego rodzimego kraju. Właściciele takich firm powinni zrobić wszystko, aby jak najbardziej na tej wymianie zaoszczędzić. Z pomocą przychodzą kantory internetowe.

Dlaczego korzystając z usług takich kantorów można zaoszczędzić? Ponieważ mają one o wiele lepsze stawki niż banki czy kantory stacjonarne. I tak np. w dniu, w którym pisany był niniejszy tekst, równowartość jednego euro w mBanku wynosi 4.5394 zł. Jeśli więc będziemy chcieli kupić 10 000 euro, by zapłacić naszemu zagranicznemu kontrahentowi za fakturę, wydamy 45 394 zł. Natomiast kurs w Cinkciarz.pl, czyli w jednym z najbardziej popularnych kantorów internetowych, wynosi 4.4196 zł. Jeżeli więc zdecydujemy się na zakup 10 000 euro we wspomnianym kantorze, wydamy 44 196 zł. Zaoszczędzimy więc 1 198 zł. Jest to spora suma, a przypomnijmy, że mówimy tu tylko o jednej transakcji. Jeżeli wykonujemy ich więcej, nasze oszczędności mogą być jeszcze większe. Podobnie ma się rzecz przy wymianie obcej waluty na złotówki. Różnice w kursie pomiędzy bankami a kantorami internetowymi wynoszą kilka procent, oczywiście na korzyść kantorów internetowych. Więc i w takim wypadku mamy szansę na spore oszczędności.

Warto więc korzystać z kantorów bankowych. A im częściej będziemy wymieniać w nich walutę, tym więcej środków zaoszczędzimy i będziemy mogli je przeznaczyć na rozwój naszej firmy czy też na własne przyjemności.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze