Szkolenia BHP. Dlaczego warto organizować je co jakiś czas?

Szkolenia BHP są bardzo ważne, pozwalają zwiększyć efektywność pracowników i zmniejszyć ryzyko wypadków. Ponadto uświadamiają pracownikom rzeczy, które usprawniają ich pracę i przekładają się na ich wydajność.

Każdy pracodawca jest zobowiązany do tego, aby zapewnić swoim pracownikom odpowiednie szkolenia dotyczące bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Regulują to przepisy prawne. Warto jednak nie poprzestawać na standardowych szkoleniach BHP. Dodatkowe szkolenia mają wiele plusów, choć mało który pracodawca sobie to uświadamia. Nadobowiązkowe szkolenia pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy stają się coraz bardziej popularne i doceniane przez pracodawców w wyniku zaobserwowania korzyści, które wiążą się z ponadprogramowymi szkoleniami BHP.
 

Plusy szkoleń BHP Gredfi

Przygotowują one pracowników do tego, aby w bezpieczny sposób korzystali z wszelkich narzędzi pracy dostępnych w danym zakładzie, biurze czy też innym miejscu pracy. Powodują, iż każdy, kto wykonuje czynności na danym stanowisku, jest świadomy nie tylko zasad i reguł wykonywania swojej pracy, ale także wszelkich środków ostrożności, których powinien przestrzegać. Po upływie pewnego czasu od chwili zakończenia szkoleń pracownicy powracają jednak do złych nawyków i często łamią te zasady, narażając zdrowie i życie, zarówno swoje, jak i innych osób. Powtarzanie wartościowych informacji w ramach dodatkowych szkoleń BHP pozwala na konsekwentne przypominanie tychże reguł, ale także utrwalanie wiedzy, która pozwala na utrzymanie należytej ostrożności i uwagi podczas wykonywania pracy, a co za tym idzie –zmniejsza ryzyko niebezpiecznych wypadków, które mogą mieć miejsce przy pracy.

 

Prawa pracowników 

Kwestie urlopów, czasu pracy jak i przerw w ciągu dnia są przypominane poczas szkoleń wstępmych i okresowych. Są to bardzo istotne informacje dla pracowników, zwłaszcza wtedy, gdy ich prawa są łamane przez pracodawcę. Definicja wypadku jest innym ważnym elementem szkolenia. Pracownik musi wiedzieć, w jakich okolicznościach może dojść do wypadku i kiedy należy takie zdarzenie zgłosić. Dzięki tej firmie poznamy zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w bardzo szerokim wymiarze. Firma przekazuje wiedzę z zaangażowaniem i pasją, dlatego efekty szkoleń są bardzo dobre.

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze