Szkolenie z profesjonalnego sprzątania, jako podstawowy wymóg skuteczności działania osób sprzątających!

Mogłoby się zdawać, że sprzątanie to jedna z naturalnych umiejętności i że nie trzeba jej przyswajać. Otóż to błędne myślenie i wielki mit.

Sprzątania uczymy się przez doświadczenie w tej kwestii, zatem jeżeli ktoś wcześniej nie używał np. mopa, jego pierwsza z nim ,,przygoda’’ znacznie odróżni się od kogoś, kto jest pedantem i używa go regularnie. To dlatego tak ważne są szkolenia i kursy uczące profesjonalnego sprzątania oraz korzystania ze sprzętu i środków czyszczących. Niech nie zwiedzie Cię przypisana firmom sprzątającym sztuka sprzątania. Zobacz, dlaczego jeszcze warto organizować takie szkolenia!

Sprzątanie przez jednostki i firmy sprzątające

Kierownicy każdego miejsca pracy powinni zadbać o to, aby były one regularnie sprzątane i utrzymane w nienagannym stanie. Czystość w pomieszczeniu, gdzie pracownicy wykonują swoje obowiązki, to jeden z podstawowych wymogów zapewniający godne warunki pracy, ale też odzwierciedlenie szacunku do drugiego człowieka.

Jeżeli miejsce pracy zajmuje małą powierzchnię, można zatrudnić pojedynczą osobę, która zajmie się jej sprzątaniem. W przypadku dużych i różnorodnych pomieszczeń (biur, sal sportowych, hoteli) warto zadbać o stałą współpracę z firmą sprzątającą.

Zobowiązania wobec zatrudnionych osób do sprzątania

Zatrudnienie osoby lub zespołu do sprzątania miejsca pracy to pierwszy i podstawowy krok, który pozwoli na pracę w czystych warunkach. Nie jest jednak jedyny i wystarczający, na tym bowiem nie koniec. Pamiętaj, aby (poza ustaleniem warunków pracy) zapewnić niczym nieograniczony dostęp do maszyn i środków czyszczących. Nie ma nic gorszego, niż chęć sprzątania i duże wobec tego wymagania oraz ograniczenia użytkowania niezbędnych materiałów. Jako koordynator czystości kontroluj jakość urządzeń, poddawaj je konserwacji, a detergenty stale uzupełniaj i nie dopuść, aby się skończyły.

Szkolenia i kursy z dwóch perspektyw

Dostęp do maszyn i środków czyszczących to podstawa pracy osób sprzątających, jednak nie jest to wszystko. Pamiętaj, żeby zawsze przeszkolić zatrudniane osoby pod kątem korzystania z materiałów czyszczących. Może się wydawać, że polecone jednostki takie umiejętności mają opanowane. Nic bardziej mylnego. W takich szkoleniach nie chodzi o uczenie sztuki sprzątania w niestaranny sposób i tłumaczenie, co należy i kiedy wykonać. Ważne jest aby przekazać niezbędne informacje odnośnie korzystania ze sprzętów i środków na terenie miejsca, które ma być sprzątane pod Twoją kontrolą. To, że ktoś potrafi zadbać o porządek, wie co najpierw wykonać nie oznacza, iż w jednym palcu ma opanowane korzystanie z maszyn samojezdnych, odkurzaczy wodnych i innych sprzętów, które oferujesz do sprzątania. Przekazanie wiedzy merytorycznej i praktycznej pozwoli uniknąć uszkodzeń urządzeń oraz wpłynie na jakość pracy.

Z drugiej strony- osoby, które zawodowo dbają o czystość jako jednostki lub firmy sprzątające, powinny zadbać o takie szkolenia we własnym zakresie i na indywidualną odpowiedzialność. Pomoże to w profesjonalnej autoprezentacji w tej dziedzinie, a tym samym wyższe płace i większe umiejętności.

Takie szkolenia i kursy umożliwia Firma Numatic International. Wśród nich zajdziesz także dostęp do Szkolenia dla Administratorów i Kierowników, szkolenie z zakresu marketingu sprzątania, a także informacje na temat finansowania firm sprzątających. Odwiedź stronę i zapoznaj się z informacjami o kursach, a także z bogatą ofertą różnorodnego sprzętu czyszczącego.

 
Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze