Wielki Brat patrzy

I czuwa aby nasz czas pracy nie przekroczył normy i był w normie. Zwykliśmy dziś narzekać na nadmierną inwigilację naszych poczynań, ale trudno znaleźć przeciwników nowoczesnego ewidencjonowania czasu pracy.

Zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość starannego rozliczenia nadgodzin. Czytniki zbliżeniowe dają więc szansę bezproblemowego rozliczenia się z przełożonym i uniknięcia niepotrzebnych nieporozumień. A wystarczy niepozorne małe urządzenie zwane potocznie „pikaczem”.

Elektronika nie szpieguje

Elektronika pomaga. Mogą doceniać ją nie tylko pracownicy, ale i pracodawcy. Rejestracja czasu pracy przy jej udziale staje się intuicyjna. Najczęściej do sczytania wszystkich niezbędnych danych wystarczy złącze usb i dostęp do komputera. System rcp Controlsys i urządzenia same tworzą całościowe i cząstkowe raporty. Wykonując za ludzi prawie całą pracę. Trudno więc nie być zadowolonym. To oszczędność i wysiłku i czasu. Często też wszystko jest od razu archiwizowane.

Spełnić wymogi prawa

W ten oto sposób pracodawca łatwo spełnia wszystkie obowiązki, które nakłada na niego obowiązujące prawa zarówno w postaci Kodeksu Pracy jak i wszelkich przepisów wykonawczych. Pracodawca zyskuje też większą wiarygodność posiadanych informacji. Ma szerszy obraz tego co dzieje się w firmie. Dodatkowo może połączyć kontrolę dostępu z innymi zagadnieniami. Przykładowo niektóre czytniki umożliwiają również kontrolę dostępu, jeszcze inne fotorejestrację. Poziom bezpieczeństwa osób i danych w danej firmie znacząco podwyższa się.

Naj

Najbardziej zaawansowanym w tej chwili rozwiązaniem w tej dziedzinie są czytniki biometryczne. Powiedzmy to wprost nikt już nie odbije karty za kolegę z pracy. Odcisk palca, to odcisk palca - linie papilarne nie kłamią nie można ich też podrobić. Zaawansowane urządzenia wymagają dodatkowo podwójnej autoryzacji. Mówiąc kolokwialnie mysz się nie prześlizgnie, z drugiej strony kolejnym atutem jest to, że zapewniona jest większa prywatność i nic nas bez przerwy nie filmuje. Obecnie cały czas są prowadzone badania nad urządzeniami umożliwiającymi skanowanie siatkówki oka. (więcej)

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze