Zarządzanie zasobami ludzkimi: uczelnie w Warszawie, opinie

Zarządzanie zasobami ludzkimi to trudny i wymagający kierunek studiów. Czego dokładnie dotyczy i jakich predyspozycji wymaga od kandydatów?

Najcenniejszym kapitałem każdej organizacji są ludzie. To oni decydują o jej charakterze. Dlatego warto nauczyć się zarządzać tym zasobem na równi z wieloma innymi, które składają się na całościowy kapitał organizacji. Takie umiejętności można nabyć w drodze edukacji na studiach wyższych.

 

Uczelnie w Warszawie, opinie

Zarządzanie zasobami ludzkimi to kierunek cieszący się znaczną popularnością. Wystarczy zajrzeć na stronę http://www.uczelnie.pl/, aby się o tym przekonać. Dostępna pod wskazanym adresem porównywarka cen umożliwia zestawienie najatrakcyjniejszych ofert. Przykładowo, za studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Społecznej Akademii Nauk zapłacisz min. 2250 zł; w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania – 2100 zł; w Akademii Leona Koźmińskiego – 3850 zł. Zastanawiasz się, którą uczelnię wybrać? Kieruj się nie tylko ceną, ale również dostępnymi w internecie opiniami, które można sprawdzić np. na forach dyskusyjnych poświęconych konkretnym placówkom.

 

Czego można oczekiwać po studiach z zarządzania?

Zarządzanie zasobami ludzkimi to kierunek, który przygotowuje studenta do współpracy z innymi. Wymaga od kandydatów określonych predyspozycji: łatwości nawiązywania kontaktów, rezolutności, empatii, chęci uczestniczenia w życiu społecznym. Na studiach z zarządzania zdobędziesz wiedzę z zakresu standardów zarządzania zasobami ludzkimi, roli funkcji personalnej w organizacji oraz sposobów realizacji takich procesów jak pozyskiwanie, rozwój, ocenianie i wynagradzanie pracowników. Nauczysz się obsługi administracyjnej kadr, tworzenia warunków sprzyjających wydajnej pracy, przeprowadzania rekrutacji kandydatów do pracy, stosowania metod adaptacji pracowniczej, działania w zespole, przeprowadzania rozmów z osobami zwalnianymi, projektowania i realizacji szkoleń, określania wysokości części stałej i zmiennej płacy, oceniania pracowników, obsługi kadrowo-płacowej, interpretowania przepisów prawa pracy, a także wielu innych umiejętności.

 

Zarządzanie zasobami ludzkimi to przyszłościowy i ciekawy kierunek. Po studiach można podjąć pracę w charakterze specjalisty od komórek personalnych w różnego rodzaju organizacjach. Spora część absolwentów świadczy profesjonalne usługi biznesowe związane z rozwiązywaniem problemów pracowniczych.

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze