Zrelaksuj się...w pracy!

Pracujesz w biurze i cały dzień spędzasz przed komputerem marząc o relaksie dla twoich obolałych mięśni? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie!

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie miejsce pracy bez komputera. Coraz więcej osób pracujących w biurach skarży się na bóle kręgosłupa i mięśni. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy od tego jak i na czym siedzimy. Wiele biur wyposażonych jest w zwykłe obrotowe krzesła, w których z czasem rozregulowują się oparcia, dzięki czemu nasz kręgosłup narażony jest na różnego rodzaju deformacje. Wszelkiego rodzaju bóle spowodowane biomechanicznym działaniem na plecy, kark, ręce i nadgarstki określane są jako CTD, czyli Cumulative Trauma Disorders – dolegliwości powstające w wyniku mikrourazów. W jaki sposób można im zapobiegać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wystarczy zamienić stare, wysłużone krzesło na fotel biurowy z masażem. Takie nowoczesne rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą lub potrzebują dbać o swoje mięśnie i stan swojego kręgosłupa podczas długich godzin w pracy, spędzanych w pozycji siedzącej.

Jeszcze kilka lat temu fotele z masażem stanowiły wyposażenie salonów spa lub innych miejsc relaksu i nie były ogólnodostępne. Dziś coraz częściej pojawiają się one w domach i biurach. Jak działają tego typu fotele? To oczywiście zależy od konkretnego modelu, ale wiele z nich ma funkcje, które pozwalają masować ciało np. w sposób przypominający ugniatanie czy oklepywanie. Fotele, które mają wbudowaną zaawansowaną technologię mogą masować także uda i łydki, a niektóre z nich także górną część kręgosłupa i barki, dzięki specjalnemu mechanizmowi umieszczonemu w górnej części fotela. Niektóre fotele mają specjalne programy masujące, a także masaże, które dedykowane są na konkretną porę dnia np. masaż poranny (przed pracą) lub mechanizm night time (po pracy lub przed snem).

Decydując się na kupno fotela z masażem do biura, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość i wykonanie. W biurze najlepiej sprawdzą się fotele skórzane, gdyż cechują się one niebywałą wytrzymałością i w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, nie brudzą się tak łatwo. Przy zakupie pamiętajmy także o tym, by dobrze wybrać dostawcę ekskluzywnych foteli biurowych skórzanych, ponieważ na rynku znajdziemy wiele firm, które mają w swojej ofercie skórzane fotele z masażem, jednak wiele z nich nie oferuje mebli dobrej jakości, a przecież właśnie na jakości zależy osobom, które pragną zadbać o swój kręgosłup.

 

Udostępnij ten artykuł
  • gplus

Komentarze